[ דף הבית ] | [ היכנס ] | [ הירשם ]
Seecity > מאמרים > התנהלות פיננסית נכונה בזמן טיול לחו"ל.

התנהלות פיננסית נכונה בזמן טיול לחו"ל.

ברלין למטייל

טיול בחו"ל הוא ללא ספק דרך מצויינת לבלות בחופשה. מעבר לחופשה איכותית שאפשר להעביר גם בישראל, קשה להתחרות בטעמים, בתרבות זרה ומעניינת ובאטרקציות שונות שאין בארץ. יחד עם זאת במדינה זרה ולא מוכרת, עם מטבע, שפה ונורמות אחרים קשה להתנהל נכון כלכלית ורוב הנופשים בחו"ל עושים לא מעט טעויות פיננסיות שגורמות להם לבזבז כסף לחינם. לפני כל נסיעה לחו"ל מומלץ להתרענן בטיפים שיעזרו לכם לחסוך ובעצות ספציפיות לארץ אליה אתם נוסעים.

רכישת כרטיס טיסה
כרטיס טיסה מומלץ בחום לשלם במזומן ולא באשראי. ברוב המקומות העמלה שגובים מכם על תשלום דחוי היא של 2 אחוזים וכשכרטיס הטיסה יקר אתם יכולים לחסוך כמאה שקלים בתשלום במזומן.

המרת כספים
לפחות חלק מהסכום אותו אתם מיעדים להוצאות החופשה מומלץ להמיר בארץ. מקובל לעשות המרת מטבעות ל-20 אחוז מתקציב הטיול. המרת כספים צריך לעשות בדואר או אצל ממיר כספים (Change ) מורשה של משרד האוצר. ברשות הדואר ההמרה היא ללא עמלה ויש הנחה של כמה אגורות כשמחליפי מעל ל-800 דולר. כשאתם מחפשים המרת מטבעות בחו"ל, עדיף לעשות את זה במקום שהומלץ בספרי הטיולים כמקום אמין. יש חלפני כספים שינסו לבלבל אתכם עם שערי המטבע והעמלה. בקשו לחשב בעצמכם במחשבון וכשיש קשיי שפה, אל תקחו סיכונים ושאלו בצורה פשוטה 'כמה אני מקבל ליד על 100 דולר'.

כרטיסי אשראי וכספומטים
בכל המדינות המתקדמות תוכלו להוציא כסף בכספומט באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי, של כל חברה, אבל בחו"ל אתם משלמים עמלה גבוהה על ההמרה מחשבון הבנק שלכם בשקלים למטבע המקומי, לכן עדיף להמנע. אותו הדבר נכון גם לגבי תשלום על קניות בכרטיס אשראי.

המחאות נוסעים
המחאות נוסעים (טרבל צ'קס) הם אופציה טובה לקחת איתכם לחו"ל : הם מבוטחים מפני גניבה וזמינים לכם בכל מקום שבו תמצאו. כדאי לקנות אותם בארץ בדואר, שבו לא גובים עמלה ולפדות אותם בחו"ל בסניף של אמריקן אקספרס או בסוכנויות למטיילים שלא יקחו מכם עמלת פידיון. שווה לברר מראש איפה יש מקום כזה בעיר שאליהם אתם טסים.

קניות
קניות הן הרבה פעמים מרכיב ההוצאה הגדול והבלתי צפוי ביותר בחופשות בחו"ל. אם אתם רוצים לשלוט בהוצאה הזאת ולא להתפרע ולגלות מה מחיר ההתפרעות רק בארץ, עדיף להגביל את עצמכם מראש ולקנות בכל מדינה רק דברים ייחודיים שאי אפשר להשיג בארץ במחירים דומים. בכל מקום אליו אתם מגיעים כדאי להתכונן גם להבט של הקניות ולדעת איפה הכי טוב לקנות בגדים, איפה קונים מכשירי חשמל בזול וכדומה. בנוסף, שמרו את הקבלות של הקניות שלכם עד גמר הטיול. במעבר בין מדינה למדינה תוכלו כתיירים להציג אותם ולהזדכות על המע"מ.


בברכת תיהנו ותבלו בברלין.
צוות אתר SeeCity.המליצו על עוד אטרקציות
עדכונים ואטרקציות ישירות לתיבת המייל שלכם:
הירשמו עכשיו!
שם ומשפחה
עיר החופשה
תאריך יציאה
תאריך חזרה
דואר אלקטרוני
הבנתי ואני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות באתר
עדכוני אטרקציות אצלך במייל

שימו לב, למרות שאנחנו עובדים קשה על מנת להבטיח כי הפרטים המצוינים באתר seecity מדויקים אנא פנה/י למקום/מארגן האירוע ו/או לשכות התיירות האזוריות בכדי לאשר את הפרטים, המחירים, התאריכים וכדומה, אם את/ה מבקר. אנחנו לא נהיה אחראים לאי דיוקים, ולכל שינויי שיתקיים באירוע. www.seecity.co.il | כל הזכויות שמורות (c) ט.ל.ח

אתר seecity הוקם במטרה להיות תחנת מידע עבור אטרקציות, אירועים ופסטיבלים בערים מרכזיות בעולם. האתר מאפשר למצוא מידע ונתונים לגביי לונדון למטייל, ברלין מזג אויר, מפת ברצלונה, אטרקציות ומתקנים לנוסעים ללונדון עם הילדים ועוד שלל נתונים ומידע והכול באתר אחד.כל מה שחיפשתם בגוגל כגון: לונדון למטייל? ברצלונה המלצות? מפת פראג? או אולי ברלין למטייל, מצאתם!